מעבר דירה

עצות למעבר דירה .

פינוי רהיטים ישנים מדירה לפני שיפוץ

בחירת ריהוט לדירה היא החלטה חשובה ביותר לאנשים שחשוב להם להרגיש בבית. בין היתר, אנשים רוצים שהמקום בו הם גרים, אפילו באופן זמני, יהיה מותאם לצרכיהם ולטעמם, ולכן הם משקיעים זמן וכסף בשיפור ושיפוץ הדירה עד שהיא תהיה אידיאלית עבורם.

עבודת ההכנה חשובה לא פחות מהשיפוץ עצמו

כאשר קונים דירה מיד שניה, כלומר שאינה מפרוייקט חדש, לפעמים נתקלים ברהיטים וחפצים שונים שהדייר הקודם שהתגורר בדירה השאיר מאחור. חפצים וריהוט אלה לא תמיד נחוצים לדיירים החדשים, ולכן יש לפנות אותם מן הדירה לפני שמתחילים בעבודות השיפוץ. פינוי רהיטים ישנים הוא תהליך שכרוך בהחלטות לגבי אילו רהיטים לשמור עד לסיום השיפוץ, אילו רהיטים יש לזרוק ואילו רהיטים יכולים להימכר או להיתרם לצדקה.
פינוי רהיטים ישנים מהדירה הוא הכרחי על מנת להתחיל לשפץ אותה. המשפצים לא יוכלו לבצע את עבודתם בצורה יעילה ובטוחה אם הדירה מלאה בחפצים המפריעים להם לנוע בחופשיות ברחבי הדירה, ולכן יש להוציא ממנה הכל לפני שמזמינים את המשפצים להתחיל בעבודות.

הדרך הטובה ביותר לפנות רהיטים ישנים מהדירה

רהיטים הם בדרך כלל חפצים כבדים. כדי להיווכח בזה מספיק להקשיב לרשימת הפריטים הבוקעת מהרמקולים של "אלטע זאכן" למיניהם: ארונות, שולחנות, ספה, מזרון, שטיח (אלטע זאכן…) ועוד. אלה הם חפצים שאף אחד לא צריך, ובטח שלא רוצה, להרים ולהזיז לבד ולשם כך קיימות חברות לפינוי דירה המתמחות בעניין פינוי רהיטים ישנים.
השירות אותו מציעות חברות לפינוי דירה הוא יותר מסתם פינוי רהיטים ישנים מהדירה, אלא גם ליווי צמוד לפני תחילת השיפוץ, במהלכו ולאחריו. חברות אלה דואגות להעברת הריהוט והפריטים האחרים המפונים מן הדירה למקומות המתאימים, בין אם זה לאחסון ובין אם למזבלה. כמו כן, חברות אלה דואגות לפינוי הפסולת הנוצרת במהלך השיפוץ, ובכך נחסכים מן המשפצים אי נעימויות וקנסות בגין זריקת זבל בניגוד לחוק.

לאחר סיום השיפוץ, חברות לפינוי דירה יעניקו לה את הטאץ' הסופי, כלומר צביעה, ניקיון יסודי, חיטוי והדברה. זהו בעצם השלב האחרון שלפני האכלוס, ולכן יש להקפיד היטב כי עבודות אלה נעשות באופן מקצועי.